Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Karabük, Tarihinin En Yüksek İhracatını Mart Ayında Yaptı

Türkiye ‘nin Yükselen Değeri

Türkiye ‘nin Yükselen Değeri Karabük, Tarihinin En Yüksek İhracatını Mart Ayında Yaptı

Şubat ayında 68 ülkeye ihracatın yapıldığı Karabük ’te Mart ayında yüzde 32’lik artış ile 100 ülkeye ihracat gerçekleştirilirken, tarihinin ise en yüksek aylık ihracat oranına ulaşıldı.

Karabük ’te Mart 2021 döneminde 100 ülkeye ihracat gerçekleştirilirken, en yüksek değerde ihracat Peru ’ya yapıldı. Peru ‘yu ihracat değeri yüksekliği kaydında Fas, Bulgaristan, Romanya, Arjantin, Yunanistan ve Tunus izledi.

Karabük ‘ten 100 Ülkeye İhracat

TİM verilerine göre, Karabük ’ten bu yılın ilk 3 ayında 100 ülkeye ihracat gerçekleştirildi. Demir Çeliğin başkent olarak kabul edilen Karabük’ten ülkelere yapılan ihracatın başında çelik ihracatı oldu. Geçen yılın ilk 3 aylık dönemine göre yüzde 30,8 oranında artışın yaşandığı çelik ihracatı ise 86 milyon 723 bin 67 dolar’a ulaştı. İlk üç ayda toplam 101.6 milyon dolar ihracatın yapıldığı Karabük’te, 9.9 milyon dolar ile makine ve aksamları ile 1.5 milyon dolarlık elektrik ve elektronik ürünleri ihracatı yapıldı.

Diğer yandan 3 aylık dönemde Peru ’ya 9.8 milyon dolarlık ihracat gerçekleşirken, Fas ’a 9.5, Bulgaristan ’a 9.2, Romanya’ya 8.5, Arjantin ’e 6.5, Yunanistan ’a 4.1 ve Tunus ’a ise 3.5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre,2021 yılının ilk 3 ayında 101.6 milyon dolarlık ihracatın gerçekleştiği Karabük’te 10 sektörde Ocak ayında 29.3, Şubat ayında 29.1, Mart ayında ise 43.1 milyon dolarlık ihracat gerçekleşti.