Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Yeni derslikler hizmete açılacak

Karabük’te, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul ve kurumlarda 2024-2025 eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları; yapımı devam eden yatırımlar, proje aşamasında olan ve planlanan yatırımlar ile okulların fiziki durumu, güçlendirme ve onarım işlerinin ele alındığı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Karabük’te, Milli Eğitim Bakanlığına

Karabük Valisi Mustafa Yavuz başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürü Şenol Ayyıldız, Kültür Varlıkları Koruma Kurulu Müdürü Mustafa Sucu ve ilgili yetkililer katıldı.

Eğitim yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Yavuz, 2024-2025 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarının başladığını, okullardaki bakım ve onarım çalışmaları ile il genelinde devam eden yatırım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirtti.

Yapımı tamamlanan, Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu 12 derslik ve Fevzi Çakmak Ortaokulu 8 dersliğin 2024-2025 eğitim-öğretim döneminde hizmete açılacağını ifade eden vali Yavuz, “Ayrıca; 5 okul, 1 pansiyon ve 1 atölye binaları ile ilgili çalışmalar devam etmekte, 6 okulumuzun projeleri ile ilgili çalışmalar ise planlama aşamasında olup, çalışmalar devam etmektedir. Öğretmen ve öğrencilerimizin teknolojik alt yapıya uygun modern okullarda eğitim öğretim görmeleri noktasında tüm imkanlar seferber edildi. Bu bağlamda; okullarımız daha güçlü, daha kaliteli ve değişen şartlara uyumlu hale dönüşmektedir. Yeni açılacak ve tamamlanacak okullarımız sayesinde, eğitim alt yapımızı daha da güçlendireceğiz. Ayrıca Eğitim Kenti Karabük Projemizin, Eğitim Mirası Müzesi çalışmalarını değerlendirdik. İlimizin geçirdiği eğitim serüvenini yeni nesillere aktarmak, bizim için önemli görevlerden birisidir.” diye konuştu.

Toplantı, eğitim öğretim hazırlıklarına ilişkin değerlendirme ve istişarelerin ardından sona erdi.