Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Safranbolu Cittaslow Sertifakasını Belçika’da aldı

Türkiye’nin tarihi ve kültürel miras açısından en zengin bölgelerinden olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin girişimleri ile başlattığı Cittaslow’a dahil edilme sürecini tamamladı.

Türkiye'nin tarihi ve kültürel

Cittaslow Uluslararası Komitesi tarafından Belçika’nın Damme kentinde düzenlenen törenle Safranbolu, uluslararası boyutta Türkiye’nin en eşsiz 25 kentinden biri olma özelliğini taşıyan Cittaslow belgesini aldı.

Törene; Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Kemal Akgül katıldı. Safranbolu ile birlikte Cİttaslow’a dahil edilme hakkı kazanan Kastamonu’nun Daday ilçesi de bu görkemli törende yerini aldı. Her iki kentin de Cittaslow’a dahil olmasında emekleri olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de törene katılarak ödül takdiminde bulundu. Safranbolu Belediyesi tarafından sürdürülebilir yaşam ve yerel kültürün korunması için sürdürülen çabaların ardından Safranbolu, Belçika’nın Damme kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow Komitesi toplantısında Cittaslow’a katılım belgesini aldı. Sertifika toplantıya katılan Belediye meclis üyesi Kemal Akgül’e teslim edildi.

Törende yapılan konuşmalarda, Safranbolu’nun bu prestijli belgeyi almasıyla birlikte gelecekte de sakin yaşam tarzını ve kültürel mirasını koruma kararlılığı vurgulandı. Safranbolu’nun Cittaslow’a katılım belgesini alması ile birlikte kentin uluslararası alandaki prestijini ve liderliğini vurguladığı söylendi.

Bu belge, Safranbolu’nun sürdürülebilir turizm ve korunan bir yaşam tarzı için öncü bir model olduğunu gösterdi. Damme’deki bu tören, Safranbolu’nun uluslararası bir platformda tanınırlığını artırarak, dünya genelindeki diğer topluluklara ilham verme potansiyeline sahip olduğunu kanıtladı. Özellikle Avrupa turizmini Safranbolu’da hareketlendirmesi beklenen bu girişimle nitelikli turizmin kapıları ardına kadar açıldı.