Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Başkan Köse, safran hasadı yaptı

SAFRANBOLU BELEDİYE TARAFINDAN 2 BİN 500 METREKARE ALANDA DİKİMİ YAPILAN DÜNYANIN EN PAHALI BAHARATI SAFRANIN HASADI YAPILDI.

SAFRANBOLU BELEDİYE TARAFINDAN 2

Safranbolu Belediye tarafından 2 bin 500 metrekare alanda dikimi yapılan dünyanın en pahalı baharatı safranın hasadı yapıldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi evleriyle ünlü ilçede yetiştirilen, boya, kozmetik, ilaç ve gıda gibi birçok alanda kullanılabilen safranın ilk hasadını yaptı. Belediyeye ait 2 bin 500 metrekare arazide ekimi yapılan safranla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Köse, “Burada amacımız ilçemizle adı bütünleşen, geçmişte yüzlerce kilo elde edilirken şimdilerde çok çok az olan safranı yeniden gündeme getirmek ve insanlarımızı teşvik ederek safran üretimini artırmak. Pek çok vatandaşımız safranın pazarlaması ile ilgili sorunlar yaşadıklarını dile getiriyor. Bu nedenle üreten bütün vatandaşlara destek olunması gerektiğini düşünüyor, safran üretiminin yeniden canlanacağına inanıyorum. Bununla birlikte emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyorum” dedi.

Başkan Köse’ye hasatta Başkan Yardımcısı Halil Bakkal ve müdürlük personeli eşlik etti.