Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Akay’dan hastane tepkisi

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5000 Evler ek hizmet binası önünde hastanede yaşanan sorunlar hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Karabük Milletvekili ve

Hastanenin eksiklerini ve sağlıkta yaşanan sorunları sıralayan Akay, sorunların ve eksikliklerin bir an önce giderilmesi için Sağlık Bakanlığına ve iktidara çağrıda bulundu.
<span;>Hastanenin durumu hakkında eleştirilerde bulunan Akay, “Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi 5000 Evler ek hizmet binasının önündeyiz. Burası daha önce Karabük Kadın, Doğum ve Çocuk Hastanesiydi. 2015 yılında yıkıldı, yıkıldıktan sonra da 14 milyon lira ihale bedeliyle Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu olarak inşaatına başlandı. 2021 yılında ise Meslek Yüksekokulu yapmaktan vazgeçip binayı Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ek hizmet binasına dönüştürmeye karar verdiler. Bu dönüşüm için de 10 milyon lira daha harcadılar. Madem bu binayı eğitim araştırma hastanesinin ek hizmet binası yapacaktınız neden zamanında bunu düşünmediniz? Neden ekstra on milyon lira harcadınız?” dedi.

– “5000 Evler ek hizmet binası şifa değil cefa dağıtıyor”
Hastane eksiklikleri hakkında konuşan Akay, “Bina, Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Ek Hizmet Binasına dönüştükten sonra, Aralık 2023’den bu yana poliklinik hizmeti veriyor. Son zamanlarda bakıyoruz ki poliklinik hizmetlerinde ve hasta kabulünde azalma var. Hastanede asansörler ve klimalar faaliyette değil, teknik malzemelerde noksanlıklar var. Bu noksanlıkların bir an önce giderilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.
Hastanede yaşanan sorunlara da değinen CHP’li Akay, çunları kaydetti:
“Hasta randevularında sıkıntılar var. Hastalar tomografi, MR, ultrason randevularında da aylarca beklemek zorunda kalıyorlar. Bu bölgeye dışarıdan da hasta geliyor. Karabüklü hemşehrilerimiz acil servislerde de yoğun bakımlarda da yatak bulamıyor. Özellikle Yoğun Bakım hasta kabullerinde sıkıntılar var. 5000 Evler Ek Hizmet Binası’ndaki eksiklerin bir an önce giderilerek bir an önce tam kapasiteyle hizmet vermesi gerekiyor.”

– “Karabük’teki Acil Sağlık Hizmetinde hayati eksiklikler var”
Ambulans hizmetindeki eksiklikleri de sıralayan CHP’li Akay, “112 ambulans hizmetleriyle ilgili bölgemizde sorun var. Karabük genelinde 40 tane ambulans aracımız var. Bu 40 ambulansta eski model, bunların yenilenmesi lazım. 20 ambulans hizmet verdiği zaman yedek olarak da 20 ambulansın hazırda durması gerekiyor. Şu anda 15 tane ambulans arıza yaptığı için bakımda. Dolayısıyla acil sağlık hizmeti bölgemizde yeterince yerine getirilmiyor. Ömrünü tamamlamış ambulansların bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Buradan ilgilileri uyarıyoruz. Buradaki ambulans filosunu acilen yenileyin. Dünya Miras Şehri olan, Safranbolu gibi önemli bir noktada 112 istasyonunun kapatılmasına da anlam veremiyoruz. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullanarak Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

“Karabük Devlet Hastanesi ne oldu?”
İktidara seslenerek, merkez ilçe devlet hastanesi projesinin akıbetini soran Akay, “Karabük ilimiz merkezinde devlet hastanesi olmayan illerden biri. Karabük Merkez’de devlet hastanesi yok. 2018 yılında, o zamanki İl Sağlık Müdürü 150 yataklı devlet hastanesinin sözünü vermiş. O tarihten bu yana devlet hastanesinin yapımıyla ilgili herhangi bir hareket yok. Sıkıntı nerede? Karabüklü hemşehrilerimiz Merkez ilçemize devlet hastanesi yapılması talebinde bulunuyorlar. Bu önemli sorunun bir an önce giderilmesi gerekiyor.” dedi.

– AK Parti’li milletvekillerine çağrı
Sorunların giderilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğinin altını çizerek, AK Parti Karabük milletvekillerine çağrıda bulunan Milletvekili Akay, şu ifadelere yer verdi:
“Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi 5000 Evler Ek Hizmet Binası önünden iktidara ve Sağlık Bakanlığı’na sesleniyoruz: Sayın Sağlık Bakanı Karabük ilimizdeki noksanlıkları lütfen görün. Karabük Milletvekili olarak konunun takipçisi olacak, ödenekle ilgili sorun varsa onunla ilgili temaslarda bulunağım. Karabük Milletvekillerimiz Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç’a da sesleniyorum: Gelin beraber gidelim, bu hastanenin sıkıntılarını gidermek için ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber yapalım.”
Akay’ın açıklamasında; CHP Karabük İl Başkanı Vedat Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Ali Yavuz, İl ve İlçe yöneticileri de hazır bulundu.