Zbeüde Kurumsal Akredi̇tasyon Değerlendi̇rme Süreci̇ Başladı - Karabük Medya Haber - Karabük HaberKarabük Medya Haber – Karabük Haber

2 Nisan 2023 - 06:24

Zbeüde Kurumsal Akredi̇tasyon Değerlendi̇rme Süreci̇ Başladı

ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU ÜYELERİNİN ZİYARETİYLE ÜNİVERSİTEDE 3 GÜN SÜRECEK AKREDİTASYON DEĞERLENDİRME SÜRECİNE START VERİLDİ.

Zbeüde Kurumsal Akredi̇tasyon Değerlendi̇rme Süreci̇ Başladı
Son Güncelleme :

31 Ekim 2022 - 16:10

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Yükseköğretim Kalite Kurulu üyelerinin ziyaretiyle üniversitede 3 gün sürecek akreditasyon değerlendirme sürecine start verildi.

Çeşitli üniversitelerde görev yapan öğretim üyeleri, genel sekreter ve öğrenci temsilcisinden oluşan 10 kişilik ekip, üniversite birimlerindeki faaliyetleri değerlendirmeye başladı. Dün öğleden sonra Üniversiteye gelen ekip, Rektör Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer ile makamında görüştü. Ardından YÖKAK üyeleri, Rektör Özölçer başkanlığında düzenlenen toplantıda birim yöneticileri ve temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıda YÖKAK üyeleri kendini tanıttıktan sonra akreditasyon süreci ve seçenekleri hakkında bilgi vererek üniversite birimlerinin kalite akreditasyon sürecine ilişkin faaliyetlerini birim yöneticileriyle değerlendirmeye başladı.

Birim yöneticileri; kalite sürecinde izledikleri yollar, ölçme ve değerlendirme yöntemleri, dış paydaş ilişkileri, öğrencilerin sürece aktif katılımını sağlayacak politikalar, topluma hizmet faaliyetleri ve bilimsel çalışmalar gibi konular bağlamında ortaya koydukları faaliyetleri anlattı.

Üniversitenin güçlü ve zayıf yönlerinin de değerlendirildiği toplantıda, kalite akreditasyon sürecinin gelişmeyi temel alan ve iyileştirme odaklı bir süreç olduğu aktarılarak, birimlerin bu doğrultuda faaliyetlerini sürdürmesinin Üniversitenin gelişimi adına büyük katkı sunacağı ifade edildi.

Çarşamba gününe kadar sürecek olan Kurumsal Akreditasyon Değerlendirme ziyaretinde YÖKAK üyelerinin akademik personel, birim yöneticileri ve öğrencilerle görüşmesi bekleniyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.