Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Türkiye’den oyun değiştirici füze

Türk savunma sanayisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda mühimmatları yerli ve milli imkanlarla geliştirmeye devam ediyor.

Türk savunma sanayisi, Türk

Türk Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçları doğrultusunda ASELSAN tarafından geliştirilen Tolun mühimmatı, F-16 savaş uçaklarından ateşlenerek GPS karıştırmasına rağmen hedefi yüksek hassasiyetle vurdu.

ASELSAN tarafından sosyal medya hesabından “Oyun değiştirici sistemlerde bugün” başlığıyla yapılan paylaşımda, Tolun’un bir güç çarpanı olduğunu tekrar kanıtladığı bildirildi. Paylaşımda, “Konya Karapınar’da yoğun GPS karıştırmasına rağmen F-16’dan atılan ASELSAN Tolun Mühimmatı, hedefi yüksek hassasiyetle vurdu. Bu sayede GNSS karıştırma şemsiyesiyle korunan düşman unsurlarını vurabilme yeteneğini de başarıyla test ettik. Hava Kuvvetlerimizin önemli bir güç çarpanı olan Tolun bir kez daha kendini sahada kanıtladı.” denildi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN’ın değerli mühendislerini ve kahraman pilotları tebrik ettiğini belirtti. Zorlu ve çığır açıcı bir yetenek olduğunu aktaran Görgün, “Güç çarpanı ve oyun değiştiren yeteneklerimizi daha da geliştirerek ülkemize kazandırmaya devam ediyoruz. GNSS karıştırmanın yoğun olarak yapıldığı ortamda dahi hedefi yüksek hassasiyetle vurmak, zorlu ve çığır açıcı bir yetenektir. Başarılı Tolun atışının gerçekleştirilmesini sağlayan ASELSAN’ımızın değerli mühendislerini ve kahraman pilotlarımızı tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.