Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
https://www.mic-immobilie.de/

Nahçıvan ile Iğdır arasındaki ekonomik ilişkiler genişliyor

Azerbaycan ve Nahçıvan’da kurulu

Azerbaycan ve Nahçıvan’da kurulu olan Himal Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Elesgerov, Azerbaycan’daki Okuklu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Okuklu, Iğdır Ticaret ve Sanayi odası başkanı Kamil Arslan ile görüştü.
Iğdır Ticaret ve Sanayi odasında gerçekleşen İş toplantısında, Himal Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Elesgerov, “Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde son aylarda büyük gelişmeler yaşanıyor. Nahçıvan’a Türkiye’deki özellikle Iğdır’da ki iş insanlarını yatırım yapmaya davet ediyorum. Nahçıvan’da 4 hektarlık alanı fabrikalar ,üretim merkezleri kurmak için tahsisi ettik. Tekstil firmaları buraya yatırım yapabilirler. 5 yıl boyunca sıfır vergi ödenecektir. Elde edilen ürünler belli şirketlere iç piyasaya satılacaktır.” dedi.
Okuklu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Okuklu da, “Yıllardır Azerbaycan’da iş yapıyorum. Nahçıvan’da yapılacak olan her yatırım devlet güvencesindedir. Bende Himal Holding yönetim kurulundayım. Bu bir fırsattır. Değerlendirmemiz lazım Iğdır’da ki iş adamlarını Nahçıvan’a yatırım yapmaya davet ediyoruz. Sınır ticaretinin gelişmesi lazım. Bugün sayın vekilimiz Cantürk Alagöz ile de
Görüşerek kendisini Nahçıvan’a davet edeceğiz. İki devlet bir millet olmanın gereği neyse yapmalıyız.” diye konuştu.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan da, “Bizler iki devlet bir milletiz. Nahçıvan’ın kalkınması için ne gerekirse yapmaya hazırız. Yatırım için cazip imkânlar olmalıdır. Iğdır OSB’de her türlü fabrikada üretim vardır. Tekstil fabrikalarının sayısı da her geçen gün artıyor. Teklifinizi iş insanlarımıza anlatacağız. İnşallah güzel gelişmeler olur. Vergilerde düzenleme olursa Azerbaycan’a daha çok yatırımcı yatırım yapar. İş insanı gelir.” dedi.
Ticaret Odasında ki toplantıya; Himal Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Elesgerov, Azerbaycan’daki Okuklu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Okuklu, Iğdır Ticaret ve Sanayi odası başkanı Kamil Arslan, yönetim kurulu üyesi AK Parti Başkan Yardımcısı Uğur Artantaş, Genel sekreter Gökçen Turan, iş insanı Kasım Birge, Muhammet Kalkan ,Gökhan Akaras, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, başkan yardımcısı gazeteci Özkan Aydın, Iğdır Azerbaycan Kültür evi başkanı Ziya Zakir Acar katıldı.
Toplantıda; ulaşım, lojistik, tekstil, gıda laboratuvarları, maden suyu satışı ve diğer alanlarda işbirliği beklentileri vurgulandı. Ziyaretçiler, işbirliği fırsatlarından, üstlenilen projelerden ve ticaret döngüsünü artırmak için yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi.