Bir Milletvekili Araştırma Yapmadan Açıklama Yaparsa Ne olur? - Karabük Medya Haber - Karabük HaberKarabük Medya Haber – Karabük Haber

2 Nisan 2023 - 05:26

Bir Milletvekili Araştırma Yapmadan Açıklama Yaparsa Ne olur?

Bir Milletvekili Araştırma Yapmadan Açıklama Yaparsa Ne olur?
Son Güncelleme :

19 Nisan 2021 - 22:25

CHP ‘li Milletvekili Araştırma Yapmadan Açıklama Yaparsa Ne Olur?

Başlık ‘soru’ şeklinde ama önce ajanslara düşen haberin içeriğini okuyalım.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz ’ın aylık maaş iddialarına cevap veren KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar, şirketten ve bağlı ortaklıklarındaki görevlerinden hiçbir ücret almadığını açıkladı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar ‘ın KARDEMİR ve KARDÖKMAK Yönetim Kurulu Başkanlığındaki görevleri ile birlikte 77 bin 140 TL aldığını iddia etmişti. Milletvekili Yavuzyılmaz ’ı yalanlayan KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar iddialara sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi.

KARDEMİR’i ülkenin en stratejik şirketlerinden biri olarak gördüğünü ve bu istikamette çalıştıklarını ifade eden Bayraktar,KARDEMİR ve bağlı ortaklıklarındaki görevlerimi bahsedildiğinin aksine hiçbir ücret almadan yürütüyorumdedi.

Göreve geldikleri günden bugüne kadar yaklaşık 6 ay içinde işçi ve tüm çalışanların şartlarını iyileştirdiklerini kaydeden Bayraktar, “Bu süre zarfında KARDEMİR hisseleri de yüzde 140 oranında değer kazanarak tarihi boyunca gördüğü en yüksek değerine ulaştı” ifadelerini kullandı.

Şimdi bu haberi ince ince değerlendirelim.

Bizim, Karabük ‘te Kayabaşı mahallesinde oturan bir Rıfkı‘mız vardır.

Aklı biraz kıt olduğu için bazen koşar,
bazen elinde telsiz anons yapar,
bazen derviş rolüne soyunur camii avlusunda boyun büker,
bazen çöpleri toplar, çevreyi temizler,
bazen ağzında düdük trafik polisliği yapar,
bazen askercilik oynar

O ‘bazen‘ yaptığı hareketler hiç bitmez.

Kimseyle işi yoktur.

Aklı yoktur çünkü

CHP ‘li Milletvekili azıcık araştırma yapıp bizim O Rıfkı‘mıza sormuş olsaydı;
O, sayın vekilimize “KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı olan Alparslan Bayraktar ‘ın şirketten ve bağlı ortaklıklarındaki görevlerinden hiçbir ücret almadığını” rahat rahat söyleyebilirdi.

Hatta şunu da söyleyebilirdi;
Son Genel Kurul Toplantısında KARDEMİR ‘de ve KARDEMİR ‘e bağlı herhangi bir şirkettin Yönetiminde görev alanın sadece bir görevi için ücret alabileceği, diğer şirketteki görevleri için ücret alamayacağı şeklinde karar alındığını da söyleyebilirdi.

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp der atalarımız ama bence, bunca imkanların yanında araştırmamak ayıp gibi…


YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.